Osiedle Swoboda #2, okładka (obwoluta przód i tył)

Autor: Michał Śledziński, Śledziu

Metoda: Akwarela, Ołówek

Rok: 2016

Rozmiar planszy: 40 x 30 cm

Wydawnictwo: Kultura Gniewu

Oryginalny projekt okładki (pełnej obwoluty zawierającej zarówno przód jak i tył) autorstwa Michała Śledzia Śledzińskiego do komiksu “Osiedle Swoboda” #2, wydanie z 2017 roku (integral, Kultura Gniewu). Praca na papierze akwarelowym wykonana w technice tradycyjnej: ołówek i akwarela. Sygnowana.

***

O samym komiksie: “Osiedle Swoboda 2 to powrót wszystkich, znanych już z legendarnego komiksu, mieszkańców Swobody: Smutnego wraz z załogą, Mścicieli z Mr Kriegiem, czyli Oddziału OPO (Osiedle Pod Ochroną) oraz kota Pazura, pojawiającego się zawsze tam, gdzie nie powinien.

Akcja drugiej odsłony serii dzieje się w ponad dwa lata po tym, jak Szopa przeprowadził się do ziemianki Ciachciarachciacha, który zniknął z ulic osiedla. Opiekując się Psotką, osieroconą suką, Szopa prowadzi z obrzeży Swobody swój zielony interesik. Biznes kręci się znakomicie, do czasu kiedy na osiedlu pojawia się nowy ostry gracz – Boss Drwal, król przestępczego półświatka.

Osiedle Swoboda 2 jest zbiorczym wydaniem zeszytów, które ukazywały się w latach 2004–2006, czyli już po zamknięciu słynnego magazynu “Produkt”, gdzie debiutowało oryginalne Osiedle. Śledziu do nowych osiedlowych opowieści wprowadził nie tylko nowe postaci i wątki, ale także kolor, za który odpowiedzialny był Bartosz Ślesiński.

2018-11-23 12:00Rozpoczęcie licytacji