Jekyll e altri classici della letteratura, okładka (art outlet)

Autor: Guido Crepax

Rok: 1986

Rozmiar planszy: 36,5 x 51 cm

Wydawnictwo: Black Velvet

Estymacja: 40 000-55 000 zł

Prawdziwie wybitna i atrakcyjna praca światowego formatu, dla wysmakowanego kolekcjonera!

Guido Crepax to jeden z najwybitniejszych europejskich klasyków komiksu. Jego prace sprzedawane są przez największe domy aukcyjne. Teraz jego oryginalna plansza (rysunek ołówkiem i tuszem), wykorzystana przy okazji okładki do “Jekyll e altri classici della letteratura” (Black Velvet 2011) w naszej ofercie.

Crepax, zafascynowany klasycznym horrorem oraz seksualnością rodem z powieści Markiza de Sade, stworzył niepokojącą a jednocześnie pociągającą pracę. Tak o swoich fascynacjach mówił w jednym z wywiadów (“Dall’intervista a Guido Crepax, pubblicata sulla rivista “Ink” (Maggio 1999)): “… [da ragazzo] disegnavo molto. Quando ho cominciato con i fumetti non ero piu tanto giovane… Sono andato sempre verso l’horror, e stata la letteratura che mi ha influenzato di piu. Ad esempio ho fatto “Il dr. Jekyll e Mr. Hyde… Volevo fare la storia del dr. Jekyll fin da bambino, perché ero influenzato dal film… Mentre frequentavo Architettura, disegnavo per copertine di dischi e per la pubblicita… ai fumetti non pensavo proprio”“.

Praca o ciekawej proweniencji – pojawiła się m.in. na rynku w 2015, gdzie na aukcji zorganizowanej przez jedną z paryskich galerii została sprzedana za 5000 Euro (+ opłaty aukcyjne).

Wyjątkowo atrakcyjnych rozmiarów – 36,5 x 51 cm – co stanowi jej niezaprzeczalny walor ekspozycyjny.

Sygnowana i datowana przez autora. Na grubym kartonie. Świetnie zachowana – w tym pod tuszem wciąż widoczny wczesny rysunek ołówkiem.

2019-02-08 12:00Rozpoczęcie licytacji