Ona Islam (gold, 3/10)

Zwycięska Oferta: 4 200

Autor: Ryca

Rozmiar planszy: 15 x 23 cm

Oryginalny custom bootleg toys autorstwa najbardziej rozpoznawalnego na amerykańskiej scenie bootlegowej europejskiego artysty, Brytyjczyka ukrywającego się pseudonimem RYCA pt. “Ona Islam” w wersji złotej – wersja limitowana, numer tej to 3/10.

Ona Islam to współczesna wersja Mona Lisy odzianej w burkę, noszoną przez muzułmanki przestrzegające purdah. Na torsie charakterystycznie skrzyżowane dłonie, przez szczeliny w chuście zakrywającej szczelnie twarz widoczna tylko para oczu – z jednego płynie łza. Tak, to oczy oryginalnej Mona Lisy, chociaż ja widzę tam też wzrok… Putina, zaangażowanego przecież w sprawy krajów arabskich.

Praca wymagająca, nawiązująca z jednej strony do trudnej roli kobiety w państwach islamskich z drugiej, to łza matczyna, nad dzieckiem uchodźców, które w 2015 roku morze wyrzuciło na plażę tureckiego kurortu.

Rozmiar karty: 15 x 23 cm; figurka: ok 9 cm. Praca sygnowana i datowana na odwrociu.

UWAGA: wersja gold Ony Islam pokryta jest farbą z 23 karatowym złotem i uchodzi za najbardziej poszukiwaną ze wszystkich wersji kolorystycznych tej figurki. Karta ręcznie wykonana w technice sitodruku.