Data | Stawka | UżytkownikKto | Auto |
Zwycięska Oferta: 1300 zł
Autor: Ryca
Wymiary: 15 x 23 cm
Oryginalny custom bootleg toys autorstwa najbardziej rozpoznawalnego na amerykańskiej scenie bootlegowej europejskiego artysty, Brytyjczyka ukrywającego się pseudonimem RYCA pt. “I Am A Man” – hasła sięgającego jeszcze XVIII wieku, kiedy to wybitny angielski przedsiębiorca i wielki zwolennik abolicji Josiah Wedgwood (któremu przypisuje się uprzemysłowienie produkcji ceramiki) zaprojektował medalion w ramach kampanii mającej na celu zniesienie niewolnictwa w USA. Wszystko za sprawą faktu, że w powszechnym użyciu wobec osób o niższym statusie społecznym – w tym czarnoskórych Afroamerykanów – była używana forma “boy“. Od tamtej pory w ramach walki ruchu na rzecz praw obywatelskich hasło to wraca co rusz, jak chociażby w 1968 roku przy okazji strajku w Memphis, do którego w sposób bezpośredni nawiązuje Ryca.
Wersja figurki limitowana, numer tej to 2/30.
Rozmiar ręcznie przygotowanej karty (sitodruk na kartonie): 15 x 23 cm; figurka: ok. 10 cm. Praca sygnowana i datowana na odwrociu.