Licytacja się nie powiodła, ponieważ nikt nie zalicytował.2018-06-01 12:00 | Rozpoczęcie licytacji |
Autor: Mike Mignola, Sergio Sandoval
Metoda: Kredka, Ołówek
Rok: 2002, 2004
Wymiary: 21,5 x 28 cm
Wydawnictwo: Columbia Pictures, Revolution Studios
Oryginalny concept art stworzony przez Sergio Sandovala na potrzeby filmowej adaptacji komiksu autorstwa Mike’a Mignoli, “Hellboy” z 2004 roku. Na karcie zamieszczone dwa sygnowane i datowane z osobna rysunki będące w istocie studium maski jednego z głównych oponentów Hellboya w tym filmie, postaci Karla Ruprechta Kroenena.
W uniwersum Mignoli Kroenen urodził się w 1897 r. w Monachium, w Niemczech. Był szefem stowarzyszenia okultystycznego Thule, oraz prawą ręką Hitlera. Był chory na masochistyczną przypadłość znaną powszechnie jako “nałogowe poddawanie się operacjom”. Miał operacyjnie usunięte powieki, oraz górną i dolną wargę, twarz jednak ukrywał pod maską przeciwgazową. Krew przestała w nim krążyć kilkadziesiąt lat temu. Potrafił poruszać się po pionowej ścianie. Po wojnie ukrył się z Ilsą Haupstein i Leopoldem Kurtzem w Norwegii. Jeden z głównych uczestników Projektu Ragnarok. Za czasów wojny miał dwa wysuwane miecze przy nadgarstkach. Potrafił niebywale celnie oddawać strzały z pistoletu Luger P08.