Gyro Gearloose: Getting Around (kompletna historia, art outlet)

Licytacja zakończona

Stan: Nowy

Autor: Tino Santanach Hernandez

Metoda: Ołówek, Tusz

Rok: 1984

Wymiary: 33,5 x 48 cm

Wydawnictwo: Walt Disney

Kompletna 4-planszowa historyjka z postacią Gyro Gearloose (w Polsce występujący jako Diodak Newtoniusz) z wytwórni Walt Disney Company, pt. „Getting Around„. Komiks opublikowany w 1984 r. (Disney / Egmont).

Autorem prac jest Tino Santanach Hernandez – hiszpański artysta tworzący głównie duńskiego oddziału Disneya. Na początku lat 80. zaczął od kilku historyjek z serii „Mickey Mouse” by kontynuować swoją karierę w komiksach „Kaczor Donald” i „Gyro Gearloose”. Jego prace były publikowane w całej Europie oraz w Brazylii. Zilustrował kilka książek dla dzieci w tym „Strawberry Shortcake” wraz z Margą Querol. Jest członkiem studia Tello.

Każda z czterech plansz posiada pieczątkę wytwórni Disney.

***

Głównym bohaterem historyjki jest Diodak Newtoniusz. Wymyślony przez klasycznego twórcę disneyowskich komiksów Carla Barksa Diodak jest postacią należącą do wykreowanego, znanego z komiksów świata Kaczora Donalda, znajdującego się w fikcyjnym mieście Kaczogród w fikcyjnym stanie Kalisota w USA. Mieszka przy ul. Chipowej 12 razem ze swoim pomocnikiem Wolframikiem. Po raz pierwszy Diodak wystąpił w 1952 roku, w komiksie Carla Barksa „Gladstone’s terrible secret” (w Polsce wydany pod tytułem „Szczęście Gogusia” w KD nr 12 z 1994 roku), i od tamtej pory wciąż są tworzone nowe komiksy z udziałem tego bohatera. Pojawiał się też w serialu telewizyjnym Kacze opowieści (oryg. Duck Tales).

MASZ PYTANIE? ZNAJDŹ PODOBNĄ PRACĘ KUP PRACĘ W GALERII

Historia Licytacji

Licytacja została zakończona

Licytacja się nie powiodła, ponieważ nikt nie zalicytował.
2019-04-05 12:00Rozpoczęcie licytacji

Pin It on Pinterest