Autor: Joanna Karpowicz
Metoda: akryl na płótnie
Wymiary: 20 x 20 cm
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórców „Contur”
Praca malarska (akryl na płótnie, blejtrama) przedstawiająca kadr 3. z siódmej strony polsko-czeskiej antologii „City Stories”, scenariusz i ilustracje – Joanna Karpowicz (wyd. Stowarzyszenie Twórców „Contur” 2013).
Tematycznie nawiązuje do jednego z obrazów autorstwa Władysława Strzemińskiego – malarza, teoretyka sztuki, pedagoga z kręgu konstruktywizmu, w końcu pioniera konstruktywistycznej awangardy lat 20. i 30. XX wieku; twórcy teorii unizmu.
Sygnowana, datowana.