City Stories, strona 7, kadr 3 (Władysław Strzemiński)

Autor: Joanna Karpowicz

Metoda: akryl na płótnie

Rozmiar planszy: 20 x 20 cm

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Twórców „Contur”

Praca malarska (akryl na płótnie, blejtrama) przedstawiająca kadr 3. z siódmej strony polsko-czeskiej antologii „City Stories”, scenariusz i ilustracje – Joanna Karpowicz (wyd. Stowarzyszenie Twórców „Contur” 2013).

Tematycznie nawiązuje do jednego z obrazów autorstwa Władysława Strzemińskiego – malarza, teoretyka sztuki, pedagoga z kręgu konstruktywizmu, w końcu pioniera konstruktywistycznej awangardy lat 20. i 30. XX wieku; twórcy teorii unizmu.

Sygnowana, datowana.

2018-09-14 12:00Rozpoczęcie licytacji