Portret chłopca

Licytacja zakończona

Stan: Nowy

Autor: Maciej Sieńczyk

Metoda: Długopis, Kredka

Wymiary: 29,5 x 43 cm

Oryginalny, sygnowany przez autora rysunek Macieja Sieńczyka przedstawiający portret chłopca. Praca sygnowana przez artystę.

Maciej Sieńczyk – polski rysownik, ilustrator, twórca komiksów. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego ilustracje znaleźć można w takich tytułach jak “Newsweek”, “Przekrój”, “Wysokie Obcasy”, a ostatnio także w internetowym “Dwutygodniku”.

Od początku swojej działalności Sieńczyk związany jest z zaprzyjaźnionymi ze sobą: wydawnictwem Lampa i Iskra Boża, prowadzonym przez Pawła Dunina-Wąsowicza oraz warszawską galerią Raster, kierowaną przez Michała Kaczyńskiego i Łukasza Gorczycę, wcześniej wydających pismo “Raster”.

Lampa i Iskra Boża wydała dotychczas trzy albumy komiksowe Sieńczyka: w 2005 roku “Hydriolę”, w 2009 roku “Wrzątkuna”, a 2012 roku “Przygody na bezludnej wyspie”. Wszystkie zbierają głównie jego wcześniejsze komiksy ukazujące się w “Lampie”.

W swych rysunkach i komiksach Sieńczyk stworzył charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny styl. Operuje plamą, grubą kreską, wąską gamą kolorystyczną oraz prostym, wyraźnym liternictwem, zarazem nie dba o poprawność anatomiczną rysowanych postaci.
W 2011 roku w poznańskiej galerii ON odbyła się wystawa Sieńczyka “Polisario”, której tytuł zaczerpnięto z jednej z opowieści zawartych w tomie “Wrzątkun”. Artysta zaprezentował swoje rysunki, szkice, obrazy, ilustracje, przykłady komiksów (…). Za: K. Sienkiewicz, Culture.pl

MASZ PYTANIE? ZNAJDŹ PODOBNĄ PRACĘ KUP PRACĘ W GALERII

Historia Licytacji

Licytacja została zakończona

Licytacja się nie powiodła, ponieważ nikt nie zalicytował.
2021-11-05 12:00Rozpoczęcie licytacji

Pin It on Pinterest