Licytacja się nie powiodła, ponieważ nikt nie zalicytował.2020-08-07 12:00 | Rozpoczęcie licytacji |
Autor: Ryca
Rok: 2017, 2018
Wymiary: 15 x 23 cm
Oryginalny custom bootleg toys autorstwa najbardziej rozpoznawalnego na amerykańskiej scenie bootlegowej europejskiego artysty, Brytyjczyka ukrywającego się pseudonimem RYCA pt. “Ona Islam” w wersji błękitnej – wersja limitowana edycja niebieska, numer tej to 3/10, dostępnej tylko i wyłącznie podczas indywidualnej wystawy artysty w nowojorskiej Clutter Gallery “Futuretro” w 2018 roku.
Ona Islam to współczesna wersja Mona Lisy odzianej w burkę, noszoną przez muzułmanki przestrzegające purdah. Na torsie charakterystycznie skrzyżowane dłonie, przez szczeliny w chuście zakrywającej szczelnie twarz widoczna tylko para oczu – z jednego płynie łza. Tak, to oczy oryginalnej Mona Lisy.
Praca wymagająca, nawiązująca z jednej strony do trudnej roli kobiety w państwach islamskich z drugiej, to łza matczyna, nad dzieckiem uchodźców, które w 2015 roku morze wyrzuciło na plażę tureckiego kurortu.
Rozmiar karty: 15 x 23 cm; figurka: ok 9 cm. Praca sygnowana i datowana na odwrociu.