Nie chcę się bać, strona 23 (Henri Matisse)

Autor: Edyta Bystroń

Metoda: Ołówek, Tusz i akwarela

Rok: 2015

Rozmiar planszy: 21 x 29,5 cm

Wydawnictwo: Niezależne

Oryginalna praca wykonana w technice mieszanej (głównie ołówek, tusz, akwarela) do komiksu pt. “Nie chcę się bać“, s. 23. Sam komiks został wydany przez autorkę – Edytę Bystroń – w ramach zbiórki crowdfundingowej w serwisie WspieramKulture.pl; galeria artkomiks.pl była jednym z fundatorów. Komiks zdobył dwie statuetki festiwalu komiksu niezależnego Złote Kurczaki, w kategoriach: Rysownik roku 2015 oraz Scenarzysta roku 2015.

Dolny kadr planszy nawiązuje do jednego z najznakomitszych obrazów w ramach historii sztuki, stanowiącego kwintesencję kierunku określanego jako fowizm, autorstwa Henri Matisse, Taniec (1910 r.). Płótno w zbiorach The State Hermitage Museum w Petersburgu w Rosji.

2018-09-14 12:00Rozpoczęcie licytacji