Maanam: Sie ściemnia (folia animacyjna + malowane tło)

Licytacja zakończona

Stan: Nowy

Autor: Marian Cholerek

Rok: 1989

Metoda: farby emulsyjne na folii celuloidowej, gwasz

Wymiary: 28 x 21 cm

Wydawnictwo: Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Prawdziwy unikat! Komplet prac składający się z oryginalnej ręcznie malowanej folii animacyjnej (farby emulsyjne na folii celuloidowej) oraz malowanego tła (gwasz na kartonie) do teledysku w reżyserii Mariana Cholerka – jednego z najwybitniejszych polskich animatorów (reżyser m.in. przy serii “Reksio“, “Bolek i Lolek“, “Pampalini“, “Wyprawa profesora Gąbki“, “Lis Leon” i wielu innych kultowych produkcji) – do utworu grupy MaanamSie Ściemnia” (1989), stanowiącego główny singiel wydanej w tamtym roku płyty.

Animowany teledysk, osadzony w warstwie wizualnej pod dużym wpływem amerykańskiego pop-artu, był pierwszym polskim teledyskiem emitowanym na kanale MTV. Był tak popularny, że na oficjalnym kanale zespołu ma ponad 1 milion wyświetleń.

W trakcie wykonywania piosenki “Sie ściemnia” przez Korę, twarz piosenkarki ulega różnym transformacjom, kolejne obrazy przenikają się. Na ekranie pojawiają się głowy różnych zwierząt – pantery, harpii, kobry, krokokodyla i sowy…

Jak po latach napisał Marek Jackowski: “Można dostrzec u Kory coś przejmującego w śpiewie. To była płyta rodząca się w dużych bólach. (…) Dla wielu ludzi ‘Się ściemnia’ jest najlepszą płytą Maanamu“.

MASZ PYTANIE? ZNAJDŹ PODOBNĄ PRACĘ KUP PRACĘ W GALERII

Historia Licytacji

Licytacja została zakończona

Licytacja się nie powiodła, ponieważ nikt nie zalicytował.
2020-07-24 12:00Rozpoczęcie licytacji

Pin It on Pinterest