G.I. Foe. A Real American Threat (64/75)

Zwycięska Oferta: 1 100

Autor: Ryca

Rozmiar planszy: 15 x 23 cm

Oryginalny custom bootleg toys autorstwa najbardziej rozpoznawalnego na amerykańskiej scenie bootlegowej europejskiego artysty, Brytyjczyka ukrywającego się pseudonimem RYCA pt. “G.I. Foe. A Real American Threat” nawiązującej z jednej strony do bestselerowej serii figurek akcji G.I. Joe, a z drugiej do sprawy więźniów w Guantanamo, przeniesionych z Afganistanu terrorystów i rzekomych terrorystów; jak podaje Wikipedia: “Ze względu na swój charakter, a w szczególności na długotrwałe przetrzymywanie więźniów bez wyroku sądowego oraz stosowanie tortur w trakcie przesłuchań, pojawiają się opinie, głównie środowisk obrońców praw człowieka, iż w rzeczywistości więzienie Guantanamo spełnia definicję obozu koncentracyjnego“.

Wersja figurki limitowana, numer tej to 64/75.

Rozmiar ręcznie przygotowanej karty (sitodruk na kortonie): 15 x 23 cm; figurka: ok 9 cm. Praca sygnowana i datowana na odwrociu.