Batman: Harvest Breed, okładka

Autor: George Pratt

Metoda: Olej, Ołówek

Rok: 2001

Wymiary: 37 x 58,5 cm

Wydawnictwo: DC Comics

Estymacja: 40 000-50 000 zł

Przez blisko rok szukałem kolekcjonera, który zakupił tą pracę od George’a Pratta, przypominającą wizje takich mistyków jak William Blake. Jako, że ustawiłem ją sobie jako tapetę na swoim telefonie, widywałem (i wciąż widuję) ją kilka razy dziennie, codziennie. To niewątpliwie jedna z najciekawszych prac, nie tylko jakie kiedykolwiek mieliśmy w ramach galerii, ale jakie kiedykolwiek widziałem.

Oryginalna okładka (praca malarska) do komiksu typu one-shot pt. “Batman: Harvest Breed“. Sam komiks ukazał się nakładem wydawnictwa DC w 2001 roku i był nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody, Eisner Awards (w dwu kategoriach, w tym za warstwę ilustracyjną).

Praca autorstwa George’a Pratta wykonana techniką malarską (olej) na twardej folii naklejonej na karton, na którym najprawdopodobniej znajduje się szkic ołówkiem tej okładki. Wyjątkowy rozmiar (37 x 58,5 cm). Na odwrociu dane bibliograficzne. Sygnowana. W dolnej części prawego marginesu przedarcie, podklejone jeszcze przez Pratta.

2018-07-06 12:00Rozpoczęcie licytacji