Bart #1, okładka (Leonardo da Vinci)

Autor: Maciej Filip Wiśniowski, FIL

Wymiary: 21 x 29,5 cm

Wydawnictwo: Bazgrolle

Oryginalna okładka (rysunek niebieską kredką i tuszem) autorstwa FIL-a do komiksu „BART” #1 wydanego w 2013 roku w ramach autorskiego wydawnictwa komiksów niezależnych Bazgrolle. Praca nawiązuje do jednego z najsłynniejszych obrazów wszech czasów, “Damy z łasiczką” także Dama z gronostajem, autorstwa malarza włoskiego renesansu, Leonarda da Vinci. Od 2016 roku znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie (wcześniej w zbiorach Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie). Jest jednym z najcenniejszych muzealiów i jedynym dziełem Leonarda da Vinci w Polsce.

Praca sygnowana i datowana.

2018-09-14 12:00Rozpoczęcie licytacji