Bart #1, Nocne jastrzębie (Edward Hopper)

Autor: Maciej Filip Wiśniowski, FIL

Rozmiar planszy: 21 x 29,5 cm

Wydawnictwo: Bazgrolle

Oryginalna plansza (rysunek niebieską kredką i tuszem) autorstwa FIL-a do komiksu „BART” #1 wydanego w 2013 roku w ramach autorskiego wydawnictwa komiksów niezależnych Bazgrolle. Praca przedstawia planszę wykorzystująca jeden z najbardziej znanych tematów amerykańskiego malarstwa “Nocnych jastrzębi” autorstwa Edwarda Hoppera. Oryginalny obraz oo kilku miesiącach od ukończenia został nabyty przez Art Institute of Chicago za sumę trzech tysięcy dolarów i znajduje się tam do dzisiaj.

Plansza sygnowana i datowana.

2018-09-14 12:00Rozpoczęcie licytacji