Approved by the Comics Code Authority (sygnowany)

Autor: Retrogimmick

Rozmiar planszy: 18 x 22 cm

W 1954 roku amerykański psychiatra Fredric Wertham opublikował książkę “Seduction of the Innocent“, w której twierdził [na poważnie], że w wyniku kontaktu młodego człowieka z komiksami ten edukowany jest na przyszłego przestępcę. Wywołało to w USA prawdziwą burzę, w rezultacie czego w kongresie amerykańskim prowadzona była głośna sprawa przeciwko branży komiksowej, która doprowadziła do powstania kodeksu The Comics Code Authority (CCA). Od tej pory prawie każdy wydany komiks na okładce miał pieczęć “Approved by the Comics Code Authority“. Do tej historii nawiązuje amerykański artysta o pseudonimie Retrogimmick w swoim custom bootleg toy.

Karta na odwrociu ręcznie sygnowana i datowana.

2019-07-05 12:00Rozpoczęcie licytacji